Senior Leadership Team
Ms T. Meredith Headteacher
Mr K. Smith Senior Deputy Headteacher
Mr M. O'Brien Chief Operating Officer
Mr A. Van Dyk Deputy Headteacher - Primary
Ms S. Starr Deputy Headteacher - Secondary
Mrs A. Higgins
Deputy Headteacher - Pupils, Safeguarding and Interventions
Mr J. Kalman Assistant Headteacher - Key Stage 1
Mrs J. Stacey Assistant Headteacher - Key Stage 2
Miss K. Pelikan Assistant Headteacher - Key Stage 3
Mr A. Griffiths Assistant Headteacher - Key Stage 4

Primary Department

Teaching Staff

Teaching Assistants

Ms P. Bhuller Mrs S. Aitiwadekar
Mrs S. Fellows Mr D. Asare
Ms L. Fernandez Miss C. Basley
Mrs K. Grujic Mrs J. Blythe
Miss N. Harker Ms H. Borki
Mr P. Ihasz Miss M. Brikou
Miss A. Joshi Miss E. Bugeja
Ms D. Lim Mrs J. Butler
Ms H. Odedra Miss C. Circelli
Miss N. O'Donnell Ms K. Dixon
Miss O. Ortiz Miss L. Dogra
Mrs T Packer Miss L. Dubiniska
Mrs L. Pugh Mrs C. Easton
Mrs L. Ralph Mr M. Evangelista
Miss A. Riddett Mrs A. Fernandes
Miss R. Sarai Mrs R. Ganger
Miss H. Seaman Miss H. Geary
Miss R. Tagui Mrs J. George
Mrs R. Takhar Ms N. Gurung
Miss P. Turon Loren Miss N. Hallam
  Miss J. Heaney
  Mrs C. Holmes
  Mrs T. Hunt
  Mrs S. Jameson
  Mrs A. Kannan
  Miss M. Khan
  Mrs S. Khan
  Ms E. Kiri
  Mrs A. Marczuk
  Miss H. Millar
  Miss E. Moran
  Mrs M. Munde
  Mrs K. Pavolva
  Ms M. Psyrdellis
  Ms F. Raja
  Mrs I. Shafique
  Mrs A. Sarwari
  Miss M. Savetti
  Mrs R. Sharma
  Mrs Y. Silva
  Mrs A. Singh
  Miss S. Smith
  Mrs C. Smyth
  Mrs E. Staples
  Mrs T. Stavreva
  Mrs R. Suppal
  Ms M. Szymczak
  Miss T. Tabrizi
  Miss L. Ward
  Miss S. Watson
 

Mrs K. Watts

  Mrs D. Wiffen-Bird

Secondary Department

Teaching Staff

Teaching Assistants

Miss C. Allen Mrs J. Bassi
Mrs J. Bull Mr J. Brady
Mr H. De Castro Miss S. Burd
Mr J. Gowers Mrs J. Cox
Miss H. Hartland Mrs D. Devonald
Mrs C. G J Moore Ms Y. Dixon
Miss. E. Newton Mrs S. Dunn
Mr R. Paulson Miss R. Francis
Mr G. Rees Mr C. Gething
Miss N. Rogowsky-Baxter Mrs L. Grist
Miss L. Storer Mrs R Kaur
Ms S. Sung-tong Miss K. Knight
Mr D. Wilkes Mr A. Limbaya
Mrs M. Winiarczyk Mr G. Littlejohn
  Miss M. McDonald
  Mrs R. Mtungwazi
  Ms M. Qureshi
  Ms L.Rodziƈáková
  Miss J. Schlegel
  Mr G. Senegagliesi
  Mrs S. Shaikh
  Miss J. Talbot
  Mr A. Tarring

Non- Class Based Specialist Teaching Staff

Support Services Team

Mr Y. Akinsanmi - PE Teacher Ms A. Baldwin - Assistant School Business Manager, Operations
Mr S. Bere - PE Teacher Mrs B. Batra - School Administrator
Mrs R. Brah - Reading Recovery Teacher Mr D. Chapple - Senior Caretaker
Ms A. Collinge - Food Technology and Lifeskills Teacher Mrs K. Foster - School Business Manager, Finance & Resources
Mr O. Cottis - PE TA Ms A. Geraghty - Executive Personal Assistant / Clerk to the Governing Body
Mr R. Dooley - PE TA Mr J. Gilmour - Caretaker
Ms M. Gomez Martin - Music TA Mrs J. Kapila - HR Administrator
Ms A. Graham - Art Teacher Ms L. Knight - School Administrator
Mr G. Hill - Music Teacher Mrs M. Lall - Cleaner (In-house)
Mr I. Khambati - Computing Teacher Mr I. Miah - ICT Technician (Trusol)
Mr E. Lambert - Music STA Mr. P. Schuler - ICT Support Officer
Mr V. Learoyd - Horticulture TA Mrs S. Songhurst - Finance Officer
Mrs L. McNab - Food Technology STA Mr M. Stachowicz - ICT Technician (Trusol)
Ms N. Norton - Art TA Mrs R. Stocks - HR Manager

Mrs L. Walker - Science Teacher

Mrs A Tree - School Business Manager, Operations
Mr J. White - Music TA  

Pupil Wellbeing Teaching and Learning Staff

School Meals Supervisor Assistants

Mrs L. Bull - Play Therapist Mrs A. Millar - Relief SMSA
Ms J. Cooper - Horticulture Teacher Mrs N. Mills - SMSA
Mrs S. Gray - SCERTS Practitioner  
Mrs J. Harvey - School Counsellor  
Mrs D. Lee - Welfare Officer  
Miss J. Moo Tein Ni - Dance and Movement Therapist  
Mr A. Sedaghat - Behaviour Support Lead  
Mrs S. Thomas - Thrive Practitioner  
Mrs M. Tomkins - Thrive Practitioner  
Mrs C. Van Dyk - Pupil Services Manager  

Catering

Cleaning

Wilson Jones                                     May Harris Ltd